Redna nega obraza je ključnega pomena za ohranjanje čvrste in mladostne kože, h kateri vsi stremimo. Nega obraza pa je lahko zelo zapleten postopek, saj moramo poskrbeti, da so vsi izdelki in postopki primerni za naš tip kože. Prav določanje tipa kože pa je lahko najtežje. Dandanes smo zaradi hitrega tempa življenja povsem izgubili stik z lastnim telesom in zelo težko je prepoznati, kaj nam naša koža sporoča.
Običajna oz. normalna koža ni premastna, pa tudi ne presuha. Na njej načeloma ni nepravilnosti ali jih je zelo malo, prav tako ni pretirano občutljiva. Pore so komaj vidne, zato jih ni težko prekriti s podlago ali celo zgolj BB kremo. Polt je žareča in svetla, vendar ne deluje mastno. Nega obraza z normalno kožo je zato zelo preprosta in pogosto ne potebujemo posebnih preparatov.
Mešana koža pomeni večinoma suho kožo, medtem ko je T-območje (nos, čelo in brada) praviloma masten. Ta tip kože je najpogostejši, a hkrati eden izmed najbolj zahtevnih, saj nega obraza s tem tipom kože zahteva različne preparate za suho in mastno kožo.
Nega suhe kože zahteva precejšnjo mero hidratacije. Suha koža se kaže v skoraj gvednih porah in manj elastično kožo, saj ta ni dovolj hidrirana. Koža je pogosto razpokana, se lušči, pojavi se lahko tudi srbečica. Pri negi te kože je zato ključnega pomena, da izberete preparate z izredno močjo hidratacije, da vašo kožo preplavi z vodo, hkrati pa mora poskrbeti, da jo koža tudi zadrži.
Mastna koža je drugi najpogostejši tip kože, zlasti v času pubertete. Prepoznamo jo po izredno razširjenih porah, svetleči polti in nečistočami ter nepravilnostmi. Zlasti je pogost pojav aken in ogrcev. Mastne kože ni priporočljivo umivati pogosteje kto dvakrat dnevno, saj s tem dodatno izpiramo plast maščobe in koži sporočamo, da je mora tvoriti še več. Nega obraza naj vsebuje nežen piling in tonik, ki bo poskrbel, da je vaša koža tonificirana.
Nega obraza naj ne bo nekaj, kar storite mimogrede, temveč premišljen postopek, o katerem je najbolje, da se posvetujete z osebno kozmetičarko.